Hale Caneroğlu

Hale Caneroğlu, 1974 Almanya doğumlu. Samsun Anadolu Lisesi’nin ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sinema Televizyon bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi boyunca okuduğu alanda kariyer yapmaya odaklanan Caneroğlu bir yandan kamera önünde ve arkasında farklı pozisyonlarda deneyim kazanırken diğer yandan spikerlik-sunuculuk eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra kamera önünde olmaya karar verdi ve New York ABD’de oyunculuk eğitimleri aldı.

2004 yılında Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Yaprak karakteri ile tüm Türkiye’nin beğenisini kazanan Hale Caneroğlu, yaklaşık on sene kadar farklı dizilerde yer aldı, bir albüm çıkardı ve çok sayıda konser verdi. Caneroğlu ayrıca bu dönemde Galatasaray Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde müzikal oyunculuk eğitimleri verdi. Tüm Türkiye’nin beğenisini kazanan Hale Caneroğlu, bunca “başarı”ya rağmen mutlu olamadı ve bunun sebeplerini anlayabilmek için kişisel gelişim dünyasına adım attı.

2004 yılının başında, kendi hayatını dönüştürmek ve mutlu olmak için kişisel gelişim dünyası ile tanıştı. Bugüne kadar dört farklı uzman ve öğreti ile, danışan olarak katıldığı, 600 saati geçen bir eğitim süreci geçirdi. 2012 yılından itibaren “HEAL YOUR LIFE” yani “HAYATINI İYİLEŞTİR” öğretisi ile çalıştı. 14 yılın sonunda geldiği noktada, tüm birikimini, ihtiyacı olan kişilere bilinçli ve doğru tekniklerle verebilmek için profesyonel eğitimler almaya karar verdi.

Caneroğlu 2016’da HEAL YOUR LIFE öğretisinin hem Lisanslı Workshop Liderliği hem de Lisanslı Yaşam Koçluğu ve Kurumsal Eğitmen eğitimlerini; 2017’de de Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı DALE CARNEGİE  İŞ KOÇLUĞU eğitimini tamamladı. 2018’de Harvard Profesörü Shawn Achor ’ın NY Times en çok satanlar listesindeki, iş hayatında mutlu olabilmek için gerekli prensip ve taktikleri bilimsel temellere dayandırarak anlattığı, MUTLULUK AVANTAJI kitabının “TURUNCU KURBAĞA” (The Orange Frog) eğitmen eğitimini aldı. Son olarak 2019 yılında da Mindfulness eğitimini tamamladı. Ayrıca gelecekte almayı planladığı birçok eğitimin listesi hazır çünkü öğrenmeye ve öğretmeye inanıyor.

Herkesin kendi mutluluğu ve hayallerini yaratma potansiyeline sahip olduğuna inanan Hale Caneroğlu, temas ettiği tüm insanlara yeni bakış açıları kazandırarak potansiyellerine ulaşmayı ve mutlu olmayı öğretmeyi kendine hayat amacı olarak seçti. Kendi mutluluğunu yaratan Caneroğlu, herkesin bunu öğrenmesini hedefliyor ve yeni kariyerini MUTLULUK EĞİTMENİ olarak tanımlıyor. Ülkesi ve dünyadaki bakış açısını pozitife çevirmeye ve mutlu bir geleceğe olan umudu güçlendirmek amacıyla SEN DEĞİŞ DÜNYAN DEĞİŞSİN’i kurdu ve kısa sürede bir çok kurumsal firmada çeşitli büyüklükteki gruplara Kendi Tasarladığı Sen Değiş DÜnyaN Değişsin 4K Eğitimlerini vermeye başladı.  

SEN DEĞİŞ DÜNYAN DEĞİŞSİN konulu motivasyonel konuşmasıyla YouTube’da 2 MİLYON izlenmeye ulaşarak, ülkemizin en çok izlenmiş ilk 5 TEDx konuşmacısından birisi oldu.

Şimdi Destek YayınEvin’den çıkacak olan “MUTLULUK VİRÜSÜ” isimli kitabının ve yeni açılan Youtube Kanalının heyecanını yaşıyor.

Evli ve iki çocuk annesi olan Hale Caneroğlu, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerini ileri seviyede konuşmakta.